TV relácia – “Na rybách – Petrov zdar!”

relacia_1

Záznam z relácie „Na rybách – Petrov zdar“ – 1. časť

Odvysielané dňa 12.02.2017 o 9:35 hod. na STV2

„V relácii sa vyberieme na jedno z výrobných stredísk Slovenského rybárskeho zväzu v Slovianskej doline. Ukážeme si, ako prebieha umelý výter pstruha dúhového.
V putovaní v okolí mesta Martin sa v ďalšom príspevku zastavíme na Krpelianskej vodnej nádrži, kde nám jej hospodár opíše túto zaujímavú nádrž, ako aj problémy, ktoré ju v zimnom období trápia.
Ďalej vám predstavíme najstaršie stredisko umelého odchovu kráľovnej našich vôd – hlavátky podunajskej. V súčasnom období ho obhospodaruje mestská organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Martine. Rozprávať sa budeme aj s jej hospodárom.
No a ako by to vyzeralo, keby sme v relácii určenej pre všetkých priaznivcov Petrovho cechu nelovili ryby. Za nimi sme sa ale pre extrémne chladné počasie museli vybrať do susedného Česka, kde sme sa na dierkach pokúšali loviť pstruhy a šťuky.“

Záznam relácie si môžete pozrieť v archíve RTVS na nižšie uvedenom linku:

Záznam z 1. časti „Na rybách – Petrov zdar“


relacia2_3

Záznam z relácie „Na rybách – Petrov zdar“ – 2. časť

Odvysielané dňa 26.02.2017 o 8:45 hod. na STV2

„S kamerou sme sa tento krát vybrali do okolia Piešťan a Nitry. Hneď v úvode nám Martin Rajčan – hospodár MsO SRZ Piešťany predstaví vodnú nádrž Sĺňava. Rybári sú tu pri výkone rybárskeho práva dosť obmedzení, nakoľko na tejto vodnej nádrži platí ochranné pásmo 4. stupňa. Všetky potrebné informácie sa už ale dozviete v samotnej reportáži.

Ryby sa pokúsime loviť v rieke Váh, a to nad a pod VN Sĺňava. Sprevádzať nás bude Jaroslav Haššo a Palo Vašíček. Podarilo sa nám uloviť pekné jedince chránenej plotice lesklej a nechýbala ani podustva. O tom, aké spôsoby lovu na ryby zabrali Vám prezradíme v reportáži.

Zvyšok relácie bude venovaný rieke Nitre v okolí mesta s rovnakým názvom. V rýchlosti ulovíme niekoľko rýb, a potom sa vyberieme do oblasti, kde sa v súčasnom období buduje obrovský automobilový závod. S výstavbou je spojená aj úprava toku rieky, a o tom, ako to zasiahne do života rýb nám porozpráva Ing. Andrej Píš – hospodár MsO SRZ Nitra.“

Záznam relácie si môžete pozrieť v archíve RTVS na nižšie uvedenom linku:

Záznam z 2. časti „Na rybách – Petrov zdar“

 

Záznam z relácie „Na rybách – Petrov zdar“ – 3. časť

Odvysielané dňa 11.03.2017 o 14:05 hod. na STV2

„1. Predstavenie rybárskeho revíru – VN Kráľová. Hospodár vodnej nádrže Gabriel Klimek nás prevedie touto vodnou nádržou a popíše všetky obmedzenia, ktoré tu obmedzujú výkon rybárskeho práva našich členov.
2. Lov rýb na feeder v Malom Dunaji s Romanom Pavelkom. Ukážeme si, ako loviť ryby na feeder v rieke počas skorej jari a chýbať nebude ani pár rád, ktoré môžu dopomôcť k pekným úlovkom.
3. Žiabrovkári na Dunaji. Boli sme priamymi účastníkmi pri prichytení podozrivých páchateľov z trestného činu pytliactva. Ak ste zvedaví, aké ryby boli vo viac ako 200 metrov dlhej žiabrovej sieti ulovené, určite si reláciu nenechajte ujsť.
4. Falšovanie rybárskych dokladov v MsO SRZ Nitra. Viete, čoho sa naši členovia môžu dopustiť používaním tzv. zmizíkového pera pri zapisovaní úlovkov a následným vyzmizikovaním? Pokiaľ nie, rozhodne si záverečný príspevok nenechajte ujsť. Predseda MsO SRZ v Nitre p. Janovič popíše, aké nedostatky boli zistené po odovzdaní prehľadov o úlovkoch a ako na ne môžu prísť aj na ostatných ZO SRZ. Právnička Slovenského rybárskeho zväzu p. Mgr. Roobová nám upresní, čoho sa „rybári“ takýmto konaním môžu dopúšťať a ako by mali byť previnilci po zistení takýchto nedostatkov potrestaní.

Záznam relácie si môžete pozrieť v archíve RTVS na nižšie uvedenom linku:

Záznam z 3. časti „Na rybách – Petrov zdar“

Top