TRUXOR – multifunkčný stroj

KOSENIE a VYBERANIE

Stroj je určený:

  • na vykonávanie melioračných opatrení na vodných plochách a vodných tokoch. Šetrným spôsobom kosí, vynáša, odbahňuje a prekopáva na vodných hladinách prípadne  mokradiach. Jedná sa o obojživelný stroj s pásovým pohonom, ktorý je  možné dopraviť na jazdnej súprave aj na miesto s obtiažnym prístupom.

Prioritne je určený:

  • na kosenie pobrežných zón rybníkov s možnosťou odstraňovania pokosenej rastlinnej hmoty. Vhodný je na kosenie ponorených rastlín ako aj trstiny a pálky.

 Truxor – Kosenie vyberanie – popis

ODBAHŇOVANIE

Ďalším pripojiteľným zariadením je odsávacia hlavica DORO-pump V3, ktorá je určená na odbahňovanie. Pomocou tohto zariadenia je možné pri voľnom prietoku prečerpať 2200 l/min až do vzdialenosti cca 100 m. Sediment z dna sa odstraňuje pri napustenom stave vodnej nádrže, rybníka alebo inej vodnej plochy ale maximálne do hĺbky 2,5m.

PODKOP

Stroj má vo výbave aj podkopové zariadenie s lyžicou o objeme 60 l, s ktorým sa dajú vykonávať drobnejšie úpravy lovísk, nápustných a odtokových kanálov, prípadne iné úpravy.

TRUXOR – preprava

Stroj je možné dopraviť aj na ťažko prístupné miesta buď na valníku prípadne kratšiu vzdialenosť prekoná aj po nespevnenom povrchu vlastným pásovým pohonom.

Facebook komentáre

Zverejnil
Značky

Súvisiace príspevky

Top