12-ty ročník preteku Popradský Kapor na VN Grébpark

Popradská organizácia usporiadala tento rok v máji v poradí už 12- ty ročník otváracích pretekov kaprovej sezóny v love rýb na položenú a plávanú na miestnom revíry VN Gŕebpark – Popradský Kapor.

Pretek sa uskutočnil po daždivom týždni s obavami či sa pre počasie konať bude nakoniec za slnečnej soboty 18. 5. 2019.
Ráno sa prezentovalo spolu 42 pretekárov, z toho 17 detí do 15 rokov, 7 mladých od 15 r. do 17 r. a 18 dospelých Členov našej MO. Pretekali aj deti z klubu mladých rybárov MO SRZ Poprad a tiež deti z rybárskeho kŕužku v CVČ Počasie počas preteku bolo premenlivé a aj napriek výdatnému kŕmeniu rýb sa súťažiaci k veľa úlovkom nedopracovali.
V celkovom hodnotení sa chytilo spolu 20 rýb, ale prekvapilo hlavne poradie pretekárov, pretože najväčší úspech zaznamenali najmä naši najmladší rybári, možno aj kvôli krmivu od sponzora Rypomix…
V kategórii detí hneď 9 deti chytilo rybu, z toho aj najväčšiu rybu preteku, z mládeže 3 rybári boli úspešní a z dospelých len 1 pretekár bol ten, ktorý mal úspech a podaril sa mu úlovok.
Vyhodnotilo sa teda po 3 kategórie u detí, u mládeže a u dospelých len 1 miesto, keďže ďalšie poradie nebolo na základe čoho hodnotiť.


PORADIE:
Deti:

1. Gemzová Janka  137b.
2. Polovka Jakub  58b.
3. Markoči Filip  51b.

 

Mládež

1. Mindala Miroslav 49b.
2. Dorko Tomáš 2b.
3. Sulir Samuel  1b.

 

Dospelí

1. Matray Marián  52 b.

 

František Želonka a Jozef Fukoň
vedúci klubu mladých rybárov Poprad

za výbor MO SRZ Poprad