Na rybách – Petrov zdar, 11.11.-13.11.2023

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Kaprársky pretek Kráľová Carp Cup. Prestížny kaprársky pretek sa konal v závere októbra na VN Kráľová. Usporiadateľom bola MsO SRZ v Seredi a svoje sily si tu zmeralo 78 tímov z 3 štátov. O pekné ryby nebola núdza, o čom svedčí aj najväčší kapor preteku s hmotnosťou 28,4 kg.
  2. Zarybňovanie Malého Dunaja. V uplynulých rokoch opakovane zaznamenávame rozsiahle úhyny rýb na tejto rieke. Aj preto sa rybári z Bratislavy rozhodli prostredníctvom občianskeho združenia získať finančné prostriedky a pomôcť tak Slovenskému rybárskemu zväzu so zarybnením. Celé toto podujatie bolo o to ušľachtilejšie, že násady reofilných druhov rýb vypúšťali do Malého Dunaja deti.
  3. Recirkulačný systém v SOŠ Ivanka pri Dunaji. Žiaci odboru rybárstva sa na tejto škole môžu tešiť novej učebni s recirkulačným systémom pre chov rýb. Aj vďaka tomu tu nadobudnú množstvo cenných skúseností, s ktorými môžu pokračovať či už v zamestnaní, alebo vo vysokoškolskom štúdiu.
  4. Vianočný kapor. Príprava kaprov na vianočný predaj je pomerne jednoduchý proces, ktorý rybám dodá kvalitnú chuť. Aj na túto tému sa porozprávame s veterinárnym lekárom.
  5. Odlov kaprov z VN Dolné Dubové. Tento rybársky revír je zaradení do režimu bez privlastnenia úlovku. Ak chce obhospodarovateľ z tejto nádrže ryby odloviť, musí si vybaviť potrebné povolenie a dostatok rybárov. A práve takúto akciu sme navštívili na VN Dolné Dubové.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 11. novembra o 15:40 hod. – premiéra
Nedeľa 12. novembra o 10:10 hod. – repríza
Pondelok 13. novembra 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n