Na rybách – Petrov zdar, 11.5.- 13.5.2024

Vážení diváci,
dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame zoznam tém, ktoré sú obsahom najnovšej relácie.

  1. Predstavenie MoSRZ Spišská Stará Ves. V úvode relácie Na rybách – petrov zdar navštívime Zamagurie a predstavíme vám MoSRZ v Spišskej Starej Vsi, ktorá má už viac ako storočnú históriu. Bližšie informácie nám poskytol predsada organizácie.
  2. Plavba Dunajcom. Ku klenotom Zamaguria patrí bezpochyby úchvatná rieka Dunajec, ktorou sa budeme plaviť plťou. Počas plavby nám funkcionári predstavili úsek rieky na ktorom hospodária a vysvetlili pravidlá rybolovu na tejto hraničnej rieke. Okrem toho máte možnosť vidieť krásy Pieninského národného parku.
  3. Lov rýb v Červenom Kláštore. V Dunajci sme plánovali samozrejme loviť ryby. Bohužiaľ počasie bolo proti. Voda nás privítala studená, vysoká so silným prietokom. Na radu domácich rybárov sme sa po pár hodinách presunuli revír so stojatou vodou, kde boli pstruhy pri chuti.
  4. Rybárske preteky o pohár Troch Korún. Pod vrcholmi Poľského štítu Tri Koruny sa konali tradičné preteky v love pstruhov, na ktorých sa zúčastnili aj poprední muškári Slovenska. Na pretekoch, kde o ryby nebola núdza sme sa dozvedeli aj to, z akého dôvodu sa naši reprezentanti týchto pretekov zúčastňujú.
  5. Prívlačová nedeľa v Sučanoch. Po rozlúčke so Zamagurím sme sa presunuli do Žilinského kraja. Naša prvá zastávka bola neďaleko Martina, kde sme sa zúčastnili detského rybárskeho podujatia. Možno aj vy nájdete v tejto reportáži inšpiráciu a zhotovíte si doma rotačku.
  6. Úhory a starostlivosť o úhoriu mlaď. V závere relácie sme si počkali na letisku v Hričove na prílet malých úhorov v štádiu monté. Ak ostanete pri obrazovkách dokonca, dozviete sa všetko o starostlivosti o tieto ryby až do chvíle, kedy sú vysádzané do našich revírov. Skúsený chovateľ Miroslav Šlenc vám poradí, čo je dobré a naopak, čoho sa vyvarovať.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:
Sobota 11.5. o 15:40 hod. – premiéra
Nedeľa 12.5. o  10:05 hod. – repríza
Pondelok 13.5. o  17: 55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n
Prajeme vám príjemné sledovanie.

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk,
0948 560 900.