Na rybách – Petrov zdar, 14.10.-16.10.2023

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Majstrovstvá sveta v LRU mucha. V mesiaci september tohto roku sa na Slovensku konali Majstrovstvá sveta v love rýb na umelú mušku. Svoje sily si tu zmeralo 28 krajín z celého sveta na 5 pretekárskych tratiach. Rýb sa lovilo dostatok, pretekári boli s organizáciou celého šampionátu spokojní a hlavne sme tam nechýbali ani my s našou kamerou.
  2. Zarybňovanie pstruhom dúhovým. Vysádzať násady pstruha dúhového do našich rybárskych revírov, alebo nevysádzať? Aké to má pozitíva a aké negatíva? Tak o tejto problematike sa môžete dozvedieť viac v druhom príspevku novej časti relácie.
  3. Odlov rýb z rieky Slaná. Rieka Slaná je už viac ako rok znečisťovaná výtokom prameňa z rudných baní. Aj z tohto dôvodu boli v rámci monitoringu odoberané vzorky rýb, v ktorých sa bude zisťovať prítomnosť kontaminantov. Čo to znamená pre život v rieke a čo to môže znamenať pre rybárov nám prezradia kompetentní.
  4. Lov lipňov v rieke Turiec. V úplnom závere relácie sa už tradične vyberieme na ryby. Tentoraz bude našou cieľovou rybou lipeň tymiánový a prekabátiť sa ho pokúsime na umelé mušky.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 14. októbra o 15:40 hod. – premiéra
Nedeľa 15. októbra o 10:05 hod. – repríza
Pondelok 16. októbra 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n
Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!