Na rybách – Petrov zdar, 22.6 – 24.6.2024

Vážení diváci,
dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame zoznam tém, ktoré sú obsahom najnovšej relácie.

  1. Značkovanie lipňov. V úvode najnovšej časti relácie Na rybách – petrov zdar sa zúčastníme značkovania lipňov v obci Turie a vy sa dozviete dôvod, prečo k tomuto kroku MsO SRZ v Žiline pristúpila.
  2. Juniorská liga v love kaprov. Navštívime aj juniorskú ligu v love kaprov, ktorá sa konala na brehu VN Boleráz. Stretli sa tu juniori z celého Slovenska a my sme sa dozvedeli všetko o pravidlách súťaže. A nie len to. Ponúkame vám ukážky montáží používaných počas lovu, ktoré sa pri nahadzovaní udice nezamotajú.
  3. Deň migrácie rýb. Migračné bariéry na našich tokoch predstavujú vážny problém pre celú ichtyofaunu. Výstavbou hatí a malých vodných elektrární sa zamedzilo prirodzenej migrácii rýb a ich následnému neresu. Prirodzený neres rýb je dôležitý a žiadne zarybňovanie ho nedokáže nahradiť. Preto je potrebné budovať nové a hlavne funkčné rybovody.
  4. Práca s mládežou počas letných mesiacov. V relácii sa budeme venovať aj práci s mládežou. Dozviete sa, na akej je úrovni a čo chystá SRZ pre deti počas letných mesiacov.
  5. Lov nástrahových rýb. Záver relácie patrí lovu rýb. Keďže sezóna lovu dravcov je v plnom prúde, ukážeme vám, ako si uloviť nástrahové rybky, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou lovu dravých rýb. Práve v letnom období býva  so zadovážením vhodných nástrah na sumce problém. Uloviť sa dajú za predpokladu, že rybár pozná miesta ich výskytu a zvolí správnu techniku lovu.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:
Sobota 22.6. o 15:40 hod. – premiéra
Nedeľa 23.6. o  09:15 hod. – repríza
Pondelok 24.6. o  17: 55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Prajeme vám príjemné sledovanie.
Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk,
0948 560 900.