Na rybách – Petrov zdar, 27.4.- 29.4.2024

Vážení diváci,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame zoznam tém, ktoré sú obsahom najnovšej relácie.

  1. Otvorenie sezóny lovu pstruhov. V úvode dnešnej relácie Na rybách – petrov zdar sa zúčastníme otvorenia sezóny lovu pstruhov na Liptove. Sviatok muškárov, ako sa nazýva otvorenie sezóny, začína vždy 16.4. V tomto roku si ale počasie povedalo, že to rybárom skomplikuje. Náhle ochladenie o viac ako 15 stupňov sa podpísalo na aktivite rýb. Pozitívom však bolo, že SRZ pripravil pre muškárov akciu, kde sa mohli mnohému naučiť a navyše aj nám sa podarili uloviť krásneho pstruha potočného.
  2. Starostlivosť o pstruhy potočné. Týmto rybám sa budeme venovať v našom ďalšom príspevku. Ich vysádzanie do našich revírov má svoje opodstatnenie. Ide totiž o náš pôvodný druh . Pred vysadením si ale pstruhy vyžadujú veľa starostlivosti. Ukážeme Vám ako správne spočítať pstruhy a aj to, ako ich správne vysádzať do revírov.
  3. Predčasný výter šťuky severnej. V najnovšej relácii sa budeme zaujímať aj o šťuky. Dozviete sa, aký vplyv mal teplý február na ich rozmnožovanie, nakoľko termín výteru bol presunutý takmer o mesiac dopredu. A nie len to. Zúčastníme sa vylovovania komory s dravcami, budeme kontrolovať šťuky a dozviete sa aj to, aký význam majú takzvané plevelné ryby.
  4. Lov kaprov dvomi spôsobmi. V závere sa vyberieme na lov kaprov, ktorý nám podľa predstáv vyšiel ešte pred ochladením. Ryby boli pri chuti a my sme ich lovili spôsobom plávaná a klasicky na boilies.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 27.4. o 15:40 hod. – premiéra
Nedeľa 28.4. o 09:15 hod. – repríza
Pondelok 29.4. o 18: 00 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Prajeme vám príjemné sledovanie.

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.