Na rybách – Petrov zdar, 28.10.-30.10.2023

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Návšteva MO SRZ Brezno. V úvode relácie navštívime úsek rieky Hron, ktorý preteká centrom mesta Brezno. Následne nás primátor mesta privíta v rekreačnom areály, ktorý budujú spolu s miestnymi rybármi.
  2. Lov dravcov vo VN Závadka. Návštevu Horehronia samozrejme spojíme s lovom rýb. Keďže je jeseň, skúsime uloviť dravé druhy rýb spôsobom na plívlač.
  3. Výlovy chovných rybníkov SRZ. Výlovy rybochovných zariadení sú v plnom prúde. Ako sa darí zamestnancom Slovenského rybárskeho zväzu? To nám prezradí vedúci odboru výroby násad.
  4. Rybárska poradňa. Obmedzenia v love rýb na rybárskych revíroch po zarybnení si stanovuje ich užívateľ. Aké má možnosti v rámci legislatívy si povieme v krátkom príspevku.
  5. Prečo konzumovať ryby? Ryba bezpochyby patrí k zdravým potravinám a mali by sme ju konzumovať pravidelne. O tom, že je tomu skutočne tak, sa presvedčíte počas rozhovoru s intervenčným kardiológom.
  6. Lov dravcov vo VD Žilina. V závere relácie sa opäť vyberieme na ryby s rovnakým cieľom – pokúsiť sa uloviť dravé druhy rýb. Tentoraz to ale skúsime z člna.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 28. októbra o 15:40 hod. – premiéra
Nedeľa 29. októbra o 10:05 hod. – repríza
Pondelok 30. októbra 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n
Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!