Na rybách – Petrov zdar, 30.9.-2.10.2023

Vážení štatutárni zástupcovia ZO SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Revitalizácia ramien Váhu. V okolí rieky Váh sa nachádza množstvo mŕtvych ramien, ktoré by bolo potrebné zrevitalizovať. Niektoré z nich sme na základe iniciatívy zástupcov Slovenského rybárskeho zväzu navštívili spolu s odborníkmi, ktorí sa podobným činnostiam venujú.
  2. Agrokomplex. Najväčšia výstava na Slovensku sa konala v druhej polovici júla v Nitre. Už tradične sa jej zúčastnil aj Slovenský rybársky zväz, a opäť sme boli pri tom.
  3. Zlatý blyskáč – zlatá udica. Vyvrcholenie práce s deťmi a mládežou na Slovensku a v Čechách. Aj tak by sa dalo nazvať vzájomné zmeranie si síl medzi súťažiacimi z oboch krajín na súťaži Zlatý blyskáč – Zlatá udica.
  4. Konferencia ZCHRS. Združenie chovateľov rýb na Slovensku sa v súčasnosti stretáva s niekoľkými problémami. Medzi najvážnejšie patria čerpanie európskych peňazí, personálne otázky či veterinárna starostlivosť. Práve tieto témy tvorili väčšinu obsahu konferencie, ktorá sa konala neďaleko Žiaru nad Hronom.
  5. Privlastňovanie si úlovkov. Mnoho rybárov stále nemá jasno v tom, ako správne postupovať pri privlastnení rôznych druhov rýb. O tejto problematike sa budeme baviť v závere relácie.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 30. septembra o 15:40 hod. – premiéra
Nedeľa 1. októbra o 10:05 hod. – repríza
Pondelok 2. októbra 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!