Na rybách – Petrov zdar, 8.6 – 10.6.2024

Vážení diváci,
dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame zoznam tém, ktoré sú obsahom najnovšej relácie.

  1. Lov pstruhov. V úvode relácie Na rybách – petrov zdar sa vyberieme na pstruhy. Aj keď sezóna lovu týchto rýb začala už v apríli, povedali sme si, že na dobrú rybačku do horského potoka sa oplatí vyjsť vždy. Skúsime to na dvoch rozličných revíroch a vy sa okrem ukážky úspešného lovu dozviete aj zaujímavé informácie a týchto rybách.
  2. Rybolovná technika. Správna technika lovu je základom úspechu a preto sa oplatí ju trénovať. Možno by ste neverili, ale to sa dá aj na futbalovom ihrisku. My sme sa o tom presvedčili v Očovej počas návštevy detského podujatia, kde svoje umenie v rybolovnej technike predviedol sám majster sveta.
  3. Výter hlavátok v Martine. Chov kráľovnej našich vôd, hlavátky podunajskej, sa na Slovensku teší vysokej úrovni. Napríklad v susednom Česku túto ušľachtilú rybu takmer nepoznajú. To nám prezradili študenti zo strednej školy v Třeboni, ktorí sa prišli pozrieť na výter hlavátok a boli týmito rybami doslova očarení.
  4. Práca s úhormi pred ich vysadením do revírov. Úhory sa na Slovensko dostávajú lietadlom z Francúzka. Pred vypustením do našich revírov si ale vyžadujú hodiny obetavej práce zo strany chovateľov. Rozkrmovanie ikrami tresky, prechod na granulované krmivo, váženie a triedenie. Toto všetko sa udeje v krátkom čase a až po tom sa úhory vysádzajú do rybárskych revírov.
  5. Okienko tajomníka SRZ. V najbližšej relácii sa dozviete aj novinky, ktoré chystá SRZ pre svojich členov. Zadováženie povolenia na lov formou sms sa doteraz praktizovalo len na niektorých vybraných pstruhových revíroch. Plánuje sa to rozšíriť aj na revíry nížinné kaprové? To nám prezradil tajomník SRZ.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:
Sobota 8.6. o 15:40 hod. – premiéra
Nedeľa 9.6. o  09:15 hod. – repríza
Pondelok 10.6. o  17: 55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n
Prajeme vám príjemné sledovanie.

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk,
0948 560 900.