Šíravský pleskáč 2019

V sobotu 15.6.2019 sa po prvýkrát stretli funkcionári OZ SRZ a priatelia z Košického a Prešovského kraja na Zemplínskej Šírave. Dlho pripravované stretnutie na Šírave s cieľom lovu rýb, ale hlavne spoznania funkcionárov splnilo všetky predpoklady. Tie OZ SRZ, ktoré prišli na stretnutie za týmto účelom, boli prekvapené organizáciou pretekov a stretnutia. Už v piatok prichádzali tí z ďaleka  ako Švedlár, Nálepkovo. Ráno v sobotu sa na preteky zaevidovalo 20 organizácii. Výdatné raňajky a počasie lákali družstvá k vode. Domáci Michalovčania postavili dve družstvá. No zároveň celá rybárska stráž nastúpila aj s členmi výborov obvodných organizácii, aby zabezpečovali pitný režim v 30 stupňových horúčavách. Zúčastnené družstva nepoznali počas pretekov, čo je smäd a hlad. Iba rybám sa akosi nechcelo k maškrtám.

Preteky gradovali okolo jedenástej hodiny, keď záberov pribúdalo. Zachytali si aj družstvá, ktoré boli na Šírave po prvýkrát ako Stropkov, Svidník, Švedlár, Nálepkovo. Tréning už v piatok sa vyplatil družstvu Čiernej n/Tisou, ktoré bojovalo o prvé miesto. Nakoniec sa z víťazstva tešili domáci Michalovčania.

Preteky Šíravsky pleskáč potvrdili, že sú to preteky, ktoré nahrádzajú oficiálne zasadnutia, nahrádzajú zápisy. Tu si bol každý rovný a blízky, nebolo poznať, či je to organizácia malá, alebo veľká. Rozhovory po oficiálnom vyhlásení pokračovali dlho do noci. Kvalitné pohostenie s občerstvením pridalo na pohode stretnutia. Teší nás ako usporiadateľov, že prisľúb všetkých OZ SRZ do nasledujúceho roka a spokojnosť boli tou latkou, ktorú sme nasadili dosť vysoko.

Dúfame, že aj za pomoci SRZ RADY sa preteky Šíravský pleskáč a Zemplínska Šírava stanu miestom priateľstva rybárov nielen Košického a Prešovského kraja, ale aj letným zrazom OZ SRZ z celého Slovenska.

 

                                                                                   Organizátori podujatia