Slovak Junior Challenge 2019

Slovenská juniorská kvalifikácia na European Carp Championship for Juniors je za nami a my môžeme hrdo konštatovať, že i prvý ročník tejto unikátnej akcie pre mládež dopadol na výbornú. Organizátorom sa vďaka významnej podpore, ktorú poskytol Slovenský rybársky zväz, Gabo Nagy, majiteľ revíru Vácička Carp – Soukromý revír, Jaroslav Heler, Night Hunters CZ fishing a dvanásť partnerských spoločností, podarilo uskutočniť skvelú akciu, ktorá sa už tradične niesla v duchu nezištna, priateľstva a lásky k prírode.

Pretekári počas päťdesiatich hodinového zápolenia na revíry Vácička Carp – Súkromný revír ulovili dohromady 297,41kg bodovaných kaprov. Zaujímavosťou bola irekordná šťuka o dlžke 115cm, ktorú ulovil Andrei Čulík a jeden sumec Marka Ambróza.

Najväčšiu rybu preteku o hmotnosti 15,08kg zdolal Šimon Nemec z tímu Scale Fishing.

Na celkovom treťom mieste sa umestnil Andrei Križian a Erik Swarzbacher z tímu Northern Baits Slovensko z celkovým súčtom troch natažších kaprov o váhe 29,03kg.

Druhé miesto obsadili chlapci z CT Carpio, bratia Martin a Šimon Zrubcovci, ktorým sa podarilo uloviť tri kapre s celkovým súčtom 39,73kg.

Prvé miesto obhájil tím Scale Fishing v zložení Ľuboslav Hmurčik a Šimon Nemec, ktorým sa podarilo dosiahnuť súčet troch bodovaných rýb o celkovej hmotnosti 41,41kg.

Veríme že Ľuboslav a Šimon budú dôstojnými protivníkmi a hrdými reprezentantmi Slovenskej republiky na nadchádzajúcich Európskych majstrovstvách, ktoré sa konajú už o nedlho, v termíne od 27. Mája do 01. Júna 2019. Týmto im za celý organizačný tím prajeme veľa úspechov a šťastnú ruku pri losovaní.

 

Za organizačný tím SRZ a Night Hunters CZ fishing

Dušan Jaššo, Slavo Drozd a Erik Voltemar


[wds id=“13″]