SLOVAK JUNIOR CHALLENGE 2019

Je to už rok, čo vznikla myšlienka zorganizovať slovenskú kvalifikáciu na európsky šampionát v love kaprov na Katlove, European Carp Championship for Juniors (ECCHJ). O projekte Slovak Junior Challenge sme nepremýšľali dlho. Veď každému musí byť viac než jasné, že o environmentálnom projekte pre tínedžerov do 18 rokov ktorý v sebe spája rybolov, lásku k prírode, rešpekt a úctu voči sebe navzájom, nie je treba dlho premýšľať. A tak za pomoci Slovenského Rybárskeho Zväzu, pána tajomníka SRZ, Ing. Ľuboša Javora, majiteľa súkromného revíru Vácička pri Želiezovciach, Gaba Nagya a ďalších partnerov vznikla Slovak Junior Challenge.

Ročník 2018 sa niesol v znamení množstva zážitkov, radosti, smiechu a úlovkov, ktoré svedčili o tom, že všetci štrnásti pretekári zo siedmych štartujúcich týmov sú naozaj hodný titulu „Reprezentanta Slovenskej republiky“. Počas dlhých päťdesiatich hodín sa poradie neustále menilo a finálny rozdiel medzi prvým a druhým a druhým a tretím miestom predstavoval približne dva kilogramy. Kvalifikáciu nakoniec vyhrali bratia Adam Hmurčík a Ľuboslav Hmurčík z tímu Scale fishing, ktorý hrdo reprezentovali Slovenskú republiku na Európskych majstrovstvách junorov na Katlove.

Tohoročná Slovak Junior Challenge 2019, bude opäť príležitosťou pre osem dvojčlenných družstiev, popasovať sa o to, kto bude tento rok zápoliť o právoplatný titul juniorského majstra Európy v love kaprov. Kvalifikácia Slovak Junior Challenge 2019 je tento rok naplánovaná na termín 26.04.-28.04.2019 a bude sa konať v spolupráci s referentom pre prácu s deťmi a mládežou SRZ opäť na revíre Vácička pri Želiezovciach.

Pravidlá preteku zostávajú vo väčšine bodov rovnaké ako v minulej sezóne, avšak bodová hranica bola znížená na päť kilogramov. Do celkového poradia sa opäť počítajú tri najťažšie ryby a ich súčet rozhodne o víťazovi SJCH 2019.

 

Všetky informácie získate na nighthunters@email.cz alebo na stránkach www.nighthunters.cz.

Tešíme sa na Vás priatelia na Slovak Junior Challenge 2019.

Za Night Hunters Team,

Tomáš Pecka, Slavo Drozd a Erik Voltemar