Detský rybársky krúžok ,,Rybička“

Moje meno je Roman Laurinec a dovoľte, aby som Vám pár riadkami  predstavil detský rybársky krúžok v Bánovciach nad Bebravou, ktorého som vedúci.

Náš rybársky krúžok pôsobí pod mojim vedením v Centre voľného času v Bánovciach nad Bebravou  už  cez 10 rokov. Za ten čas sme si pre našu MO SRZ Bánovce nad Bebravou  vychovali podstatnú časť slušných rybárov zameranú  k športovému rybolovu.

Cieľom krúžku je vychovávať deti ku kladnému vzťahu k prírode, vode, rybám a zároveň k samotnému rybárčeniu. Každoročne máme dva krúžky s 26 deťmi. V samotnom centre máme  vlastnú učebňu, vlastný rybársky sklad, kde trávime hlavne  zimné obdobie a pripravujeme sa teoreticky ale aj prakticky na rybárčenie. Počas rybárskej sezóny sa zúčastňujeme rybačiek na našich miestnych vodách. Tradične sa zúčastňujeme detských rybárskych pretekov našej MO a takisto máme svoje vlastné preteky krúžku. Deťom sa veľmi páčia aj nočné rybačky a hlavne naša stanovačka na ktorej nemôže chýbať pohostenie,fajnový gulášik, skvelý program a naši priatelia, testeri.

S deťmi organizujeme pravidelné brigády na našich vodách. Upravujeme terén, zbierame, odpadky, kosíme,hrabeme a nakoniec s radosťou lovíme na čistých miestach, ktoré si takto udržiavame. Každoročne sa zúčastňujeme aj akcie ,,Deň zeme“.

Ako vedúci krúžku mám neľahkú úlohu, ale čas ktorý obetujem pre deti sa vracia v podobe radosti detí a ich úspechov z rybačiek. Je pekné po rokoch vidieť výsledky.

Samozrejme temná stránka krúžku sú vždy financie. Pri takom množstve detí je každá podpora a pomoc vítaná. Zvládame to vďaka práve spomínanému Centru voľného času, našej materskej organizácii MO SRZ Bánovce a v neposlednom rade vďaka priateľom a sponzorom. V poslednom období nám významne pomáha firma Rypomix ktorá nás podporuje, ako aj mnohé krúžky a preteky po Slovensku v podobe krmív ktoré sú fantastické.

Nechcem aby to vyznelo ,,reklamne“ nerád robím reklamy a používam na to krúžok ale predstava koľko nákladov a starostí má firma Rypomix so sponzorstvom je to  o šlachetnosti majiteľa Zoltána Nagya . Keď zazriem na webe alebo na facebooku akú má stoho radosť, som si istý že má srdce na správnom mieste. Neskutočne nám vedúcim tento človek pomáha. Nie je to len o krmive každoročne nakupujem pre deti aj partikel rypomix radovo v desiatkach kilogramov.  Ďalším človekom je Dušan Jaššo – náš referent na rade, kedykoľvek je problém obrátim sa na neho najčastejšie cez sociálne siete a vždy pohotovo zareaguje. Páči sa mi jeho prístup. Priznám sa že zo začiatku som bol nedôverčivý, ale po stretnutí sním som otočil názor a viem že je to človek na správnom mieste.

Verím, že spoločne sa nám bude dariť zväčšovať kvalitu krúžkov a naše deti naša budúcnosť nám to raz oplatí. Srdečná vďaka!  Petrov ZDAR!


Partneri