13. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie VN Zemplínska Šírava. Dej v poradí trinástej relácie sa bude prevažne odohrávať na východnom Slovensku, a štartovať budeme predstavením Východoslovenského mora – Zemplínskej Šíravy. Viac nám o porozpráva jej hospodár – Milan Tegi.
  2. Návšteva rieky Tisa. Počas cestovania Východným Slovenskom sme sa zastavili aj v základnej organizácii Slovenského rybárskeho zväzu v Čiernej nad Tisou. Zaujímala nás rieka Tisa, ktorej brehy tvoria hranicu medzi Slovenskom, Maďarskom a Ukrajinou. Všetky potrebné informácie nám poskytli p. Peter Tomori – hospodár tunajšej organizácie a p. Ing. Stanislav Géci – ichtyológ pre východoslovenskú oblasť.
  3. Zlatý blyskáč. Tradičné preteky, ktoré organizuje Slovenský rybársky zväz už niekoľko desaťročí sa v tomto roku konali v spolupráci s MsO SRZ vo Zvolene na jej revíroch. O tom, ako hodnotia tieto preteky prezlečené do nového šatu Vám už prezradia samotní účastníci.
  4. Lov rýb na Zemplínskej Šírave. Na tejto vodnej nádrži sme začínali, a budeme na nej aj končiť. Ako inak, s prútom v ruke a lovom rýb. Predseda MsO SRZ v Michalovciach, p. Šaffa nám ukáže, ako sa tu dá zachytať lovom na feeder.

 

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch:

 Sobota 30. septembra o 14:20hod. – premiéra

Utorok 3. októbra o 16:30hod. – repríza

 

Prajeme príjemné sledovanie!