14. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie VN Domaša. Podobne ako v minulej časti, aj dnes Vás prevedieme prevažne východným Slovenskom. Konkrétne si v úvode predstavíme VN Domaša, ktorá sa v posledných rokoch preslávila úlovkami obrovských sumcov, neraz presahujúcimi magickú hranicu 100kg. Sprevádzať nás bude jej hospodár – Daniel Hurný.
  2. Lov sumcov s Erikom Zbiňovským. Našu prítomnosť na tejto vode sme museli využiť, a preto sme na spoločnú rybačku pozvali aj Erika Zbiňovského. Tento lovec s partiou má na svedomí už viac ako 20 sumcov nad 2 metre z tejto nádrže, pričom najväčší mal 267cm a odhadom okolo 120kg. Čo myslíte, podarí sa nám prekabátiť jedného z miestnych obrov aj počas našej návštevy?
  3. Majstrovstvá sveta v LRU mucha. Určite ste zachytili, že v prvej polovici mesiaca september sa na Slovensku konali Majstrovstvá sveta v LRU na umelú mušku. Na tomto významnom podujatí sme nemohli chýbať ani s našou kamerou a základné informácie o tomto podujatí Vám prinesieme v samotnej reportáži.
  4. Účasť Slovenského rybárskeho zväzu na Dňoch svätého Huberta vo Svätom Antone. Pýtate sa, prečo sa Slovenský rybársky zväz zúčastnil na poľovníckej výstave? Rybári a poľovníci totiž majú veľa spoločného, a práve tento fakt priniesol aj nápad pripraviť spoločný program v rámci poľovníckej výstavy. O hlavnej myšlienke, ktorá v tomto období len štartuje Vám viac prezradí riaditeľ múzea vo Svätom Antone – Ing. Marián Číž.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch:

Sobota 14. októbra o 14:00 hod. – premiéra

Nedeľa 15. októbra o 9:40 hod. – repríza

Utorok 17. októbra o 16:30 hod. – repríza

Prajeme príjemné sledovanie!