15. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Návšteva vypustených revírov: VN Kunov, VN Osuské a VN Brezová. Tieto 3 v minulosti veľmi atraktívne rybárske revíry v obhospodarovaní MsO SRZ Senica dlhodobo zývajú prázdnotou. Chýba im totiž to najpodstatnejšie – voda, a v jednom prípade dokonca už takmer desaťročie! Rybári krčia plecami pri otázke, dokedy bude tento stav pretrvávať? Ak Vás táto téma zaujíma, prinesieme Vám ju v krátkej reportáži.
  2. Zarybnenie rieky Morava násadou nosáľa sťahovavého. Nosáľ je jedna z najpočetnejších druhov rýb v našich tečúcich vodách. Ak chceme tento stav zachovať, treba ním aj zarybňovať, nakoľko v posledných rokoch sa podmienky jeho prirodzenej reprodukcie zhoršili. Viac nám už ale v samotnej reportáži prezradí Bc. Bronislav Marko – zamestnanec Slovenského rybárskeho zväzu.
  3. Lov rýb s Petrom Černákom. V tomto ročnom období sa postupne zarybňujú kaprové rybárske revíry takmer všetkých základných organizácií, a ich členovia si už brúsia zuby na svojho uloveného vianočného kapra. V chladnej vode sa to však nie každému podarí. A práve z tohto dôvodu si ukážeme, ako byť pri jesennom love násadových kaprov úspešný.
  4. Výlov kaprového rybníka. Samotnému zarybneniu vždy predchádzajú výlovy chovných rybníkov, v ktorých sa chovatelia počas roka snažia dochovať svoje násady. A práve na takomto výlove sme sa zúčastnili aj s našou kamerou. Ak si myslíte, že je to jednoduché, možno Vás vyvedieme z omylu v poslednom príspevku najnovšej relácie.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch:

Sobota 28. októbra o 14:00 hod. – premiéra

Nedeľa 29. októbra o 9:35 hod. – repríza

Prajeme príjemné sledovanie!