2. časť relácie "Na rybách – Petrov zdar"

V nedeľu, 26. februára si môžete pozrieť druhú časť relácie “Na rybách – Petrov zdar”, ktorá bude odvysielaná na Dvojke (Rozhlas a televízia Slovenska) o 8:45 hod.
S kamerou sme sa tento krát vybrali do okolia Piešťan a Nitry. Hneď v úvode nám Martin Rajčan – hospodár MsO SRZ Piešťany predstaví vodnú nádrž Sĺňava. Rybári sú tu pri výkone rybárskeho práva dosť obmedzení, nakoľko na tejto vodnej nádrži platí ochranné pásmo 4. stupňa. Všetky potrebné informácie sa už ale dozviete v samotnej reportáži.
Ryby sa pokúsime loviť v rieke Váh, a to nad a pod VN Sĺňava. Sprevádzať nás bude Jaroslav Haššo a Palo Vašíček. Podarilo sa nám uloviť pekné jedince chránenej plotice lesklej a nechýbala ani podustva. O tom, aké spôsoby lovu na ryby zabrali Vám prezradíme v reportáži.
Zvyšok relácie bude venovaný rieke Nitre v okolí mesta s rovnakým názvom. V rýchlosti ulovíme niekoľko rýb, a potom sa vyberieme do oblasti, kde sa v súčasnom období buduje obrovský automobilový závod. S výstavbou je spojená aj úprava toku rieky, a o tom, ako to zasiahne do života rýb nám porozpráva Ing. Andrej Píš – hospodár MsO SRZ Nitra.
Nezabudnite! Premiéru v poradí druhej časti relácie „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť už v nedeľu, 26. februára o 8:45 na Dvojke!


relacia2_1
relacia2_2