22. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia Slovenského rybárskeho zväzu,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie rieky Váh v MsO SRZ v Piešťanoch. Podobne, ako v minulej relácii, aj v tej najnovšej sa v jej úvode vyberieme predstaviť si rieku Váh. Naše kroky budú tento raz viesť do Piešťan, kde nás hospodár tunajšej organizácie prevedie riekou Váh nad VN Sĺňava.
  2. Zarybňovacia komisia. Tušíte, ako sa v Žiline nakladá s finančnými prostriedkami za predané povolenia na rybolov? Nie? V tom prípade si nenechajte ujsť rozhovor s vedúcim oddelenia tečúcich vôd a výroby, Ing. Bohušom Cintulom. Práve na túto tému s ním budeme viesť krátky rozhovor. Rovnako tak sa budeme zaujímať aj o názor, či je suma, ktorú rybár zaplatí za povolenie na rybolov adekvátna počtu rýb, ktoré ho vydané povolenie oprávňuje privlastniť. Svoj názor nám vyjadrí ichtyológ Slovenského rybárskeho zväzu – Richard Štencl.
  3. Návšteva múzea vo Svätom Antone. Na jeseň minulého roku sme Vás prostredníctvom našej relácie vyzvali na podporu rybárskej expozície, ktorú ide pod záštitou Slovenského rybárskeho zväzu zriaďovať múzeum vo Svätom Antone. Mohli ste tak urobiť zasielaním starožitných predmetov s rybárskou tématikou do múzea a pomôcť tak získaniu hodnotných predmetov zachytávajúcich rybárske dianie v minulosti. A práve toto bol cieľ našej návštevy múzea – pozrieť si predmety, ktoré boli do múzea zaslané.
  4. Lov rýb na rieke Váh. Ako to už býva dobrým zvykom, v závere relácie sa vyberieme na ryby. Loviť budeme na rieke Váh v Piešťanoch. Navštívime úsek, ktorý bol v predchádzajúcom období vyhlásenou chránenou rybiou oblasťou, avšak jeho prerevírovaním je momentálne možný lov bez privlastnenia si úlovku. A že je tu rýb naozaj dosť sa presvedčíte v reportáži.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch:

Nedeľa 25. marca o 9:35hod. – premiéra

Utorok 27. marca o 16:00hod. – repríza

Prajeme príjemné sledovanie!