26. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MsO SRZ Prievidza. Prievidzská organizácia patrí medzi najväčšie na Slovensku, a rozhodne sa má aj čím pochváliť. Tušíte, že na tunajšom hospodárskom zariadení si odchovávajú násady zubáča, kapra či pstruha potočného? Jej hlavný hospodár Zdenko Čavojčin nám o týchto aktivitách povie viac. Okrem toho nám predstaví aj najzaujímavejšie rybárske revíry, ktoré tu môžete navštíviť.
  2. Predstavenie prepadlísk a návšteva bobra. Banská činnosť na hornej Nitre mení tunajší región na nepoznanie, a inak tomu nie je ani v okolí obce Koš. Poddolované územie sa prepadáva a postupne je zaplavované vodou. Tieto územia však robia radosť rybárom, ktorým tu vznikajú nové revíry. A my si ich predstavíme. Okrem ľudí tu vzniká aj útočisko pre širokú škálu živočíchov, medzi ktorými nechýbajú napríklad bobri. Na to, aký vplyv majú na tunajší ekosystém si ukážeme.
  3. Znečistenie rieky Nitra. O tejto rieke je už dlhodobo známe, že patrí medzi najznečistenejšie v strednej Európe. História znečisťovania siaha až do 60-tych rokov minulého storočia, aj aj napriek snahe o zlepšenie je jej stav stále alarmujúci. Viac informácií nám už ale prezradí Ing. Jaroslav Andreji, PhD., ktorý sa touto problematikou zaoberá už dlhodobo.
  4. Lov jalcov s Petrom Vrablecom. V okolí mesta Prievidza ostaneme aj v poslednom príspevku, a loviť budem jalcov na umelú mušku v rieke Nitra. Aj napriek nepriazni počasia sa nám pár rýb uloviť podarilo. Aká technika bola úspešná sa už ale dozviete v relácii.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch: 

Sobota 19. mája o 14:00hod. – premiéra

Nedeľa 20. mája o 8:55hod. – repríza

Utorok 22. mája o 16:30hod. – repríza

 

Prajeme príjemné sledovanie!