27. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie pstruhárstva na Bielom Potoku. Pstruhárstvo na Bielom Potoku pri Ružomberku je najväčšie v strednej Európe, čomu zodpovedá aj množstvo rýb, ktoré vedia tunajší zamestnanci vyprodukovať. Chovajú tu najmä pstruhy dúhové, no nechýba ani pstruh potočný a lipeň. Ukážeme si všetky časti strediska, na ktorých budeme môcť obdivovať ryby s dĺžkou tela od veľkosti 3 centimetre až po jeden meter. Momentálne sa tu ale pasujú aj s veľkým problémom, ktorý z dlhodobého hľadiska vyvoláva nad existenciou tohto strediska otáznik. Chcete vedieť viac? O tom nám už ale porozpráva vedúci strediska Ing. Jaroslav Janček.
  2. Značenie a vypúšťanie lipňa na rieke Poprad. Výskyt lipňa tymiánového v rieke Poprad je čoraz vzácnejší, čo môžeme pripísať hneď niekoľkým nepriaznivým faktorom. Ktoré ale na tunajšie populácie rýb vplývajú najviac sa rozhodli zistiť odborný pracovníci zo Slovenského rybárskeho zväzu, a práve preto označili približne 10 tisíc rýb a vypustili ich priamo do rieky Poprad. Ako im v tom tieto ryby môžu pomôcť už ale objasníme v samotnom príspevku.
  3. Vznik nového rybárskeho revíru. V súčasnej dobe sa pomerne často stretávame s odoberaním rybárskych revírov z užívania SRZ a prideľovania rybárskeho práva súkromným subjektom. Nie vždy je tomu tak, o čom Vás presvedčíme počas návštevy MsO SRZ v Šali, kde sa tunajší rybári rozhodli vybudovať pre svojich členov nový rybársky revír.
  4. Lov kaprov s Igorom Psotom. Od 15. mája na revíroch s pridelenou výnimkou odštartovala hlavná kaprová sezóna, a naše kroky nemohli smerovať nikam inam, ako na lov týchto rýb. Vybrali sme sa k štrkovisku Čierny Brod a samotným lovom nás bude sprevádzať Igor Psota.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch: 

Nedeľa 3. júna o 9:40hod. – premiéra

Utorok 5. júna o 16:25hod. – repríza

 

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!