28. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MsO SRZ Šaľa. Mestská organizácia v Šali má viac ako 2000 členov a hospodári na viacerých zaujímavých revíroch. V úvode relácie nám ju bližšie predstaví jej predseda JUDr. Tibor Timár.
  2. Plavba po rieke Váh. Rieka Váh je našou najdlhšou riekou, a jej časť si prezrieme rovno z člna. Zamerali sme sa na úsek od VD Selice po VN Kráľová. Počas plavby sme sa mohli presvedčiť, že táto časť rieky ponúka bohaté možnosti rybolovu pre rôzne techniky lovu. Neveríte? Uvidíte!
  3. Lov jalcov na čerešne. Táto technika lovu jalcov je počas zrenia čerešní používaná odpradávna, a ani my sme ju nemohli počas návštevy Váhu obísť. Ryby brali, no aj napriek tomu sa nám nedarilo. Čo myslíte, prečo?
  4. Ryba z čias dinosaurov – toto je len jeden z prívlastkov tohto zaujímavého druhu ryby, ktorá aj vďaka pravidelnému zarybňovaniu stále pláva v našich vodách. Viac nám o nej povie ichtyológ Ing. Dušan Hajňuk.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch:

 Nedeľa 17. júna o 9:55 hod. – premiéra

 

Prajeme príjemné sledovanie!


Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.