31. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári i nerybári,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

1. Lov rýb na VN Teplý Vrch. Táto vodná nádrž už dlhé roky patrí medzi najnavštevovanejšie na Slovensku. Okrem rybárov priťahuje aj rekreantov, a to aj vďaka tomu, že v letnom období tu teplota vody dosahuje rekordné hodnoty. My sme sa sem vybrali tiež, a okrem predstavenia tejto vodnej nádrže sme aj skúsili loviť kaprovité ryby. A úspešne! Na podložke počas našej návštevy skončilo viacero kapitálnych rýb, predovšetkým amurov.
2. Návšteva MO SRZ Kežmarok. Počas letných horúčav sme sa vybrali aj pod Tatry, kde sme navštívili detský rybársky tábor. Miestny rybári tu pre deti pripravili skutočne pestrý program, kde okrem lovu rýb nechýbali aj ďalšie aktivity. Naša návšteva však nebola len o deťoch. Podpredseda miestnej organizácie nám pripravil krátku exkurziu po tunajších rybárskych revíroch. A povieme Vám, mnoho členov môže tunajším rybárom iba závidieť. Neveríte? Uvidíte!
3. Čo spôsobuje rybám problémy v letných horúčavách? Deficity kyslíka, prehrievanie rybníkov a jazier, úhyny rýb. Tieto problémy trápia rybárskych hospodárov na celom našom území. Práve na túto tému sme sa porozprávali s ichtyológom Slovenského rybárskeho zväzu. Ten nám priblížil, aké sú najčastejšie situácie v letnom období, ktorá rybám – a teda aj rybárom spôsobujú problémy.


Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch:
Nedeľa 26. augusta o 9:10hod. – premiéra

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n


Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!