33. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie VN Palcmanská Maša. Túto časť televíznej relácie pre rybárov odštartujeme v Národnom parku Slovenský raj. Miestny hospodár Emil Pacek nám predstaví tento nádherný pstruhový revír, v ktorom sa dajú uloviť kapitálne ryby.
  2. Lov pstruhov na VN Palcmanská Maša. Chýry o perfektnej rybačke na VN Palcmanská Maša sa nesú naprieč celým Slovenskom, a tak sme našu prítomnosť využili na krátky lov miestnych pstruhov. Čo myslíte, ako sa nám darilo?
  3. Vysádzanie pstruha dúhového a odlov jalcov z riečky Handlovka. Zmena biotopu po povodni sa následnej regulácii tohto toku so sebou priniesla viacero zmien. Jednou z nich je aj to, že sa tu náramne začalo dariť jalcovi hlavatému. Ten má v pstruhovom revíry predačným tlakom negatívny dopad na ostatné, pôvodné druhy rýb. Preto sme sa zúčastnili akcie, ktoré napomáha tento osud čiastočne zvrátiť.
  4. Vyskladňovanie pstruha dúhového z klietkového chovu na Liptovskej Mare. Pokiaľ navštevujeme túto vodnú nádrž, určite poznáte stredisko pre chov pstruha dúhového. Viete ale, ako sa odchované ryby z týchto klietok odvážajú preč? Aj v tomto príspevku sa dozviete mnoho zaujímavých informácií.
  5. Lov rýb s Rastislavom Dudrom. V záverečnom príspevku strávime čas na rybách. Na boj so slabou aktivitou sme povolali člena majstrovského tímu svetovej úrovne, a ten bol v tomto boji úspešný. Ryby mu brali, a popri love nám poskytol množstvo zaujímavých rád, ako byť pri love úspešný.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch:

Sobota 22. septembra o 14:00hod. – premiéra

Nedeľa 23. septembra o 9:00hod. – repríza

Utorok 25. septembra o 16:30hod. – repríza 


V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n 


Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.

 

Prajeme príjemné sledovanie!