34. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie VN Ružín. Táto vodná nádrž patrí medzi najmenej dostupné, a to predovšetkým najmä kvôli skalnatým brehom. Práve z toho dôvodu nás svojím rajónom previedol tunajší hospodár pekne na člne. Plavili sme sa asi 2 hodiny a prešli rôzne zákutia, pričom nám boli priebežne predstavené s najvhodnejšie miesta na lov.
  2. Seminár zameraný na chov rýb. Viacero organizácií Slovenského rybárskeho zväzu sa v domácich podmienkach pomerne úspešne zaoberá aj odchovom vlastných rybích násad. A práve na túto tému bol zameraný seminár, ktorý zorganizovali odborní pracovníci Slovenského rybárskeho zväzu. Stretli sa tu hospodári a mohli získať množstvo zaujímavých poznatkov. Ako hodnotia takéto vymieňanie si vedomostí samotní účastníci, to sa už dozviete priamo od nich.
  3. Zemplínsky kapor 2018. S našou kamerou sme navštívili aj najväčší kaprársky pretek na Slovensku. Počas celého týždňa tu zúčastnené tímy medzi sebou súperili a snažili sa uloviť čo najviac bodovaných rýb. Ako však takýto pretek prebieha, to sa už dozviete v reportáži.
  4. Lov rýb na VN Ružín. Návšteva východného Slovenska nebola zameraná len na spoznávanie. S prútom v ruke sme to skúsili aj počas návštevy Ružína. Ryby celkom dobre spolupracovali, a aké triky na ne platia, to Vám už prezradia lovci.
  5. Na aktuálnu tému – rybársky zákon. Od 1.1.2019 sa rybári loviaci na Slovensku budú riadiť novými legislatívnymi normami. V našej novej rubrike Vás budeme postupne oboznamovať s pripravovanými zmenami. Viac nám už ale prezradí prezident Slovenského rybárskeho zväzu RSDr. Rudolf Boroš.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch:

Sobota 6. októbra o 14:00hod. – premiéra

Utorok 8. októbra o 16:30hod. – repríza

 

Prajeme príjemné sledovanie!