37. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

 dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MO SRZ Krupina a výlov nebeských rybníkov. Táto malá organizácia na strednom Slovensku obhospodaruje revíry, ktoré im vzhľadom na počet členov môžu niektoré iba závidieť. Okrem toho sa v rámci brigádnickej činnosti venujú aj produkcii vlastných násad. Skrátka, je sa čím chváliť, a kto iný by ich činnosť mohol lepšie priblížiť, ako predseda organizácie?
  2. Konferencia „Súčasnosť a perspektíva lipňa tymiánového“. Konferencia zameraná na druh ryby, ktorú nesie v znaku aj Slovenský rybársky zväz. Kedysi bežný úlovok, dnes už na niektorých rybárskych revíroch iba raritou. Práve zámerom zvolania tejto konferencie je zvrátiť tento nepriaznivý stav, a my sme boli pri tom.
  3. S akými problémami sa stretávajú chovatelia rýb na Slovensku? Každý z nás to pozná. Buď naše toky trápia povodne, alebo tropické sucho. A práve tieto významné faktory vplývajú aj na produkciu rybích. Ako, a či sa s tým dá bojovať, nám už prezradí riaditeľ spoločnosti zameranej na odchov rybích produktov a násad.
  4. Lov dravcov na rybku. Tak, ako sme Vám v minulej relácii slúbili, v tej dnešnej sa vyberieme loviť dravce na rybku. Zábery sa dostavili, a pokiaľ Vás zaujíma ako sa nám ich darilo premeniť, Vám ukážeme v relácii.
  5. Použitie svetla počas nočného lovu. Vplyv svetla zabezpečujúceho osvetlenie lovného miesta počas lovu môže mať veľký vplyv na úspešnosť lovu. O tom, ako tomuto javu zamädziť, Vám ukážeme na záver relácie.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch: 

Nedeľa 18. novembra o 9:40hod. – premiéra

Utorok 20. novembra o 16:30hod. – repríza 


V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n 


Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!