38. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ, 

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MO SRZ Štúrovo. Táto malá organizácia na juhu Slovenska sa môže pochváliť úsekom Dunaja, do ktorého sa vlievajú hneď 2 veľké vodné toky. A práve takéto miesta sú vyhľadávané rybármi, pretože sa tu dajú loviť všetky druhy nížinných rýb. Prevedie nás nimi predseda MO SRZ Štúrovo p. Eugen Farský.
  2. Výlov rybníka Paríž-Ľubá. Čerešničkou na torte s pomedzi výlovov rybníkov využívaných na chov rýb v rámci výrobných stredísk Slovenského rybárskeho zväzu je rybník Paríž-Ľubá. Približne 30 hektárov vodnej plochy už každoročne v sebe ukrýva bohatú úrodu. My Vám ju ukážeme.
  3. Lov mrien na Dunaji. Návštevu Dunaja sme museli využiť aj na lov rýb, konkrétne sme sa zamerali na povestné, tzv. jesenné mreny. Bližšie nám takýto lov popíše domáci rybár.
  4. Lov rýb na Malom Dunaji. Zima, zima a zase zima. Určite to poznáte. Niektorí rybári nevytrčia päty z domu. Tí, ktorí to predsa len skúsia, sa musia pasovať so slabou aktivitou rýb. Aj napriek tomu sa ryby loviť dajú, a pri troche šťastia úspešne.
  5. XII. Snem SRZ. Aktualizácia Stanov SRZ a voľba najvyšších predstaviteľov SRZ na najbližšie 4 roky. Taký bol plán uplynulého v poradí už 12-teho Snemu SRZ. Aj napriek  neľahkého priebehu počas rokovania delegáti tento tvrdý oriešok rozlúskli. Pár minút relácie budeme tejto významnej udalosti venovať.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch: 

Nedeľa 2. decembra o 8:55 hod. – premiéra

Utorok 4. decembra o 16:00 hod. – repríza


V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n


Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!