39. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Sádkovanie vianočných rýb. Viacerí rybári sa snažia pre Vianocami uloviť si vianočného kapra. Tí, ktorým sa to nepodarí, si ho musia zaobstarať v rámci predvianočného predaja rýb. Viete však, aký môže byť medzi týmito rybami rozdiel? Ak nie, prezradíme Vám to v prvom príspevku.
  2. Príprava sumca na 3 spôsoby. Kapor je už odpradávna najbežnejšou rybou na vianočnom stole. Trend však ide s dobou, a stále viac ľudí sa prikláňa ku zmene. Malým ťahákom pre Vás bude aj príspevok z kuchyne, ktorý Vám ponúkneme. Naučíme Vás 3 jednoduché recepty, ako si na vianočný stôl chutne pripraviť sumca.
  3. Skladanie vlastného prútu. Obdobie medzi sviatkami rybári trávia doma v teple, a len málokto sa vyberá k vode. Aj na nich vo vianočnom vydaní relácie myslíme, a dáme im tip, ako si zostaviť svoj vlastný rybársky prút. Učiteľom bude Martin Forbak – uznávaný rybár, ktorý sa tejto činnosti venuje už niekoľko rokov.
  4. Lov rýb pred Vianocami. Byť úspešný v zime môže byť problém, a najmä keď sa teplota vody približuje k bodu mrazu. Veľmi dôležitý je v takomto období aj výber lovného miesta. Nájsť koncentrované ryby však nemusí vždy vyjsť.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch: 

Sobota 15. decembra o 14:00hod. – premiéra

Nedeľa 16. decembra o 09:45hod. – repríza 


V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS: 

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n 


Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!