41. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Návšteva sútoku riek Dunaj a Morava. Asi tušíte, že toto miesto sa nachádza pod hradom Devín a je spojené aj s našou históriou. Nebolo to ešte tak dávno, kedy bola rieka Morava pre rybárov nedostupná, keďže tvorí hranicu medzi Slovenskom a Rakúskom a donedávna bola prísne strážená. Práve z tohto dôvodu bola po otvorení hraníc a sprístupnení rybárom priam rybárskym rajom. Ako je tomu dnes? Pomáha obsádke rýb aj migrácia z Dunaja? Všetko Vám prezradíme.
  2. Lov mieňov. Návštevu sútoku Dunaja a Moravy sme nemohli nespojiť s lovom rýb, a keďže vonku vládla tuhá zima, naším cieľom boli miene. A darilo sa nám.
  3. Práca s deťmi v zime. Detské rybárske krúžky fungujú aj počas zimných mesiacov, ale len málo vedúcich sa so svojimi malými rybármi vyberá k vode. V Piešťanoch nás deti presvedčili, že ryby loviť vedia aj v zime.
  4. Lov zubáčov na umelú mušku. Zubáč je veľmi atraktívnou a cenenou rybou, predovšetkým pri love na prívlač a na položenú. O tom, že sa nechá oklamať aj na umelú mušku, Vás presvedčí Peter Bienek.
  5. Situácia s vydrou na Slovensku. Schopnosť vydry uloviť rybu je veľmi bravúrna. Čo sa však môže stať, keď sa situácia so stavmi týchto zákonom chránených živočíchov vymkne spod kontroly? Môžu vydry z našich riek a jazier skonzumovať všetky ryby? Pýtali sme sa ichtyológa, pýtali sme sa rybárskeho hospodára, pýtali sme sa odborníka zo Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky. Okrem informácií Vám sprostredkujeme aj zábery rodinky vydier priamo počas lovu natočené priamo na jednom z našich revírov.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase: 

Nedeľa 3. februára o 09:40 hod. – premiéra


V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n


Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.

 

Prajeme príjemné sledovanie!