42. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ, 

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Návšteva ZO SRZ Kolárovo. Túto časť relácie odštartujeme v Kolárove, kde nám miestni funkcionári predstavia tunajšiu organizáciu. Okrem toho nás prevedú aj svojimi revírmi, ktoré majú v obhospodarovaní. Ako to už na našich potulkách býva zvykom, opäť Vám ukážeme viacero zaujímavostí z našej krajiny.
  2. Výroba umelých hniezd pre zubáče. Z Kolárova viedli naše kroky do Trnavy. Tunajší rybári nenechávajú nič na náhodu, a na blížiacu jar sa dôkladne pripravujú. Konkrétne výrobou umelých hniezd na výter zubáča, ktoré ihneď po rozmrznutí revírov osadia. Okrem toho si povieme aj niekoľko základných informácií o revíri Suchá nad Parnou.
  3. Vyhláška očami Mgr. Tomáša Dobrovodského. Čas popri výrobe hniezd sme využili aj na krátky rozhovor, v ktorom nám tajomník MsO SRZ Trnava porozprával, ako vníma novelizovanú legislatívu, ktorou sa od 1. januára 2019 rybári riadia.
  4. Zimoviská/neresiská. Vedeli ste, že nová legislatíva umožňuje rybárskym hospodárom v prípade mimoriadneho nahromadenia rýb obmedziť výkon rybárskeho práva v jednotlivých úsekoch rybárskeho revíru? Ako v takomto prípade majú hospodári postupovať, a čo musia splniť nám prezradí ichtyológ Slovenského rybárskeho zväzu.
  5. Lov kaprov v zime. V zimných mesiacoch sa väčšina rybárov venuje papučovej kultúre, a len málokto sa v mínusových teplotách vyberá na ryby. O tom, že sa to dá Vás presvedčí Jaroslav Haššo – aktuálny majster Slovenska vo love rýb udicou na feeder.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase: 

Nedeľa 17. februára o 09:45hod. – premiéra


V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

 Prajeme príjemné sledovanie!