43. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Návšteva OZ SRZ Lučenec. Naše kroky budú v úvode najnovšej časti relácie smerovať do Lučenca. Tunajší rybári tvoria najväčšiu organizačnú zložku v rámci Banskobystrického kraja, a okrem toho obhospodarujú aj veľmi atraktívne rybárske revíri. Na niektoré z nich sa vyberieme a viac informácií nám o samotnej organizácií a revíroch prezradia štatutárni zástupcovia organizácie.
  2. Na aktuálnu tému očami zástupcov MŽP SR. Nový zákon o rybárstve s vykonávacou vyhláškou je už viac ako 2 mesiace uvedený do života, a za tento krátky čas vyvolal v rybárskej verejnosti pomerne silné ohlasy. Aj z tohto dôvodu sme sa vybrali na Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, aby sme kompetentným položili niekoľko otázok na aktuálnu tému.
  3. Príprava chovného rybníka pred napustením. Jar pomaly prichádza, a na výrobných strediskách Slovenského rybárskeho zväzu v súčasnom období prebiehajú prípravy pred zarybnením momentálne ešte vypustených chovných rybníkov. Vedúci výroby sa s Vami podelí o niekoľko užitočných informácií, ktoré by chovateľov rýb rozhodne mohli zaujímať.
  4. Lov kaprov v zime. Prvé oteplenie rozhýbalo aj kaprovité ryby a tie po rozmrznutí vôd začínajú byť aktívne. Skúsili sme to aj my na jednom z revírov s režimom chyť a pusť, a aj napriek krátkemu času strávenému pri vode sme boli úspešný.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase: 

Sobota 2. marca o 14:15 hod. – premiéra

Nedeľa 3. marca o 09:40 hod. – repríza


V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Prajeme príjemné sledovanie!