44. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ, 

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Návšteva OZ SRZ Senica. Už dávnejšie sme túto organizáciu navštívili. Vtedy miestnych rybárov trápili vypustené revíri, na ktorých nemohli hospodáriť. Ako sa situácia zmenila sa dozviete v príspevku, a samozrejme na miestny zástupcovia poskytnú aj niekoľko základných informácií o ich organizácii.
  2. Výjazdové zasadnutie Prezídia Rady SRZ na Ministerstve životného prostredia Slovenskej republiky. Historicky prvé, takým prívlastkom sa môže pýšiť toto výjazdové zasadnutie Prezídia Rady SRZ na pôde MŽP SR. Ako ho hodnotia zástupcovia oboch strán a aké témy sa riešili sa dozviete v príspevku.
  3. Výrub drevín v okolí rybárskych revírov. Počas jarných brigád sa rybári venujú rôznym činnostiam a samozrejme aj opiľovania konárov, či výrubu celých stromov ktoré v okolí vôd tvoria prekážky. Viete ale, že častokrát môže dochádzať k porušovaniu zákona? Práve tejto téme budeme venovať jeden z príspevkov.
  4. Návšteva Stredoslovenského múzea v Banskej bystrici. Tihányiovský kaštieľ je súčasťou Stredoslovenskom múzea a práve v ňom momentálne prebieha expozícia s názvom „Tajomstvá pod hladinou“, ktoré by bezpochyby mohla zaujímať aj rybárov. Prezrite si jej časť prostredníctvom našej relácie a presvedčíte sa, že rozhodne stojí za to ju navštíviť.
  5. Lov kaprov na VN Koválov. V závere relácie už tradične budeme loviť ryby. Tentoraz nás bude sprevádzať hospodár Senickej organizácie, a ryby budeme okrem iného loviť za účelom zistenia ich zdravotného stavu.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase: 

Nedeľa 17. marca o 08:35hod. – premiéra


V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n


Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.