45. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Návšteva OZ SRZ Nové Mesto nad Váhom. Zelená voda je miestnym rybárskym revírom organizačnej zložky SRZ v Novom Meste nad Váhom, a je atraktívna nielen pre rybárov. Práve tu sme sa stretli s miestnym predsedom p. Hornišom, ktorý nám poskytol základné informácie o tunajšej organizácii, a samozrejme aj o Zelenej vode.
  2. Rozkrmovanie úhorov. Úhor patrí k menej atraktívnym rybám, ale napriek tomu je oň zo strany organizácií pomerne veľký záujem. Tušíte však, ako sa dá takáto násada získať? Ba dokonca, že pre efektívnejšie zarybnenie je dobré ho rozkŕmiť? Viac nám prezradí chovateľ rýb p. Šlenc.
  3. Výstavba rybníka pre lipňa. Generačné ryby tejto zaujímavej ryby potrebujú pre úspešný neres vhodné podmienky, a práve preto sa rybári z Martina rozhodli upraviť jeden z rybníkov na stredisku Stráne. O tom, aké podmienky lipeň potrebuje, nám porozpráva hospodár tunajšej organizácie.
  4. Ako správne zapisovať úlovky? Podľa aktuálne platnej legislatívy nastali zmeny aj pri zapisovaní úlovkov do Záznamu o dochádzke k vode a úlovkoch. Ak sa chcete prípadným chybám vyvarovať, odporúčame Vám pozrieť si krátky návod ktorý sme pre Vás pripravili.
  5. Lov rýb na VN Čerenec. Na záver relácie sa Vami rozlúčime s prútom v ruke. Loviť budeme na plávanú a feeder na kaprovom rybníku, kde Vám ukážeme hneď niekoľko tipov, ako pri love na tieto techniky úspešný.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase: 

Sobota 30. marca o 14:00hod. – premiéra

Nedeľa 31. marca o 09:45hod. – repríza


V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n


Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.