46. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Návšteva OZ SRZ Levice. Počas najbližšej časti relácie Na rybách – Petrov zdar sa budeme prevažne zdržovať v okolí rieky Hron. Naše putovanie odštartujeme v Leviciach, kde nám tunajší štatutári povedia niekoľko základných informácii o ich organizácii. Samozrejme, hovoriť budeme aj o malých vodných elektrárňach, ktorými je rieka Hron doslova posiata.
  2. Výstavba rybovodu na VN Veľké Kozmálovce. Aj obsah druhej reportáže sa bude týkať elektrární, tentoraz však spriechodňovania priečnej stavby pri obci Veľké Kozmálovce. Na výstavbe rybovodu sa podieľa aj Slovenský rybársky zväz, a ako prebieha výstavba tohto diela Vám ukážeme v relácii.
  3. Neres podustvy v Žiari nad Hronom. Na prirodzený výter rýb je vždy radostný pohľad, a aj takejto udalosti sme sa s našou kamerou zúčastnili. Tisíce podustiev natiahli do riečky Lutila v Žiari nad Hronom, aby sa  oddali rybím radovánkam. A že bol neres úspešný, uvidíte na podvodných záberoch, ktoré Vám prinesieme.
  4. Školenie nových členov rybárskej stráže. Situácia pri našich revíroch je nie vždy priaznivá, hlavne pokiaľ sa bavíme o dodržiavaní rybárskej legislatívy samotnými rybármi. A aj toto je dôvod, prečo sa viacerí členovia Slovenského rybárskeho zväzu rozhodli stať členmi rybárskej stráže. Viete, čo všetko preto treba urobiť? Návod Vám dáme v ďalšom príspevku.
  5. Výlov komorového rybníka. Záver relácie bude už tradične patriť rybám. Na ich lov však netradične použijeme rybárske siete. Zúčastnili sme sa totiž jarného výlovu a úlovky budú putovať na ďalší chov.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase: 

Sobota 13. apríla o 14:00hod. – premiéra

Nedeľa 14. apríla o 09:45hod. – repríza


V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n


Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!