49. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Lov na ostatných vodných plochách. Určite ste postrehli, že podľa novej legislatívy sa môže na ostatných vodných plochách loviť celoročne. Viete však, ktoré revíry do tejto kategórie spadajú? Viete, na čo si pri privlastnení rýb treba dať pozor? Všetky tieto otázky Vám zodpovieme v úvode relácie.
  2. Značkovanie rýb na rieke Váh. Monitorovanie priechodnosti rybovodu je pomerne zložitý proces, pri ktorom musíme pozorovať ryby, či sa im ho podarilo prekonať. Na jednoznačné rozlíšenie ich ale musíme vopred označiť. Ako to prebieha na rieke, kde sa v prevažnej miere vyskytujú lososovité druhy rýb? Zaujímali sme sa aj my a práve pri značkovaní rýb sme boli pri tom.
  3. Vznik prírodnej polície. Nové špecializované oddelenia v policajnom zbore sa budú zameriavať na trestné činy proti životnému prostrediu. Vyžiadala si ich prax, kde ukazovatele jednoznačne potvrdili, že tento druh trestnej činnosti na Slovensku jednoznačne prekvitá. Viac nám v príspevku prezradia kompetentní – JUDr. Ladislav Hanniker a Plk. Ing. Mário Kern.
  4. Detské rybárske preteky v Piešťanoch. Máj je obdobím pretekov, nevynímajúc ani deti a mládež. Pri teplom ramene v Piešťanoch sa ich zišla takmer stovka. Čo rybárstvo prináša deťom a ich rodičom? Budeme sa pýtať priamo na pretekárskej trati.
  5. Lov rýb na plávanú. V závere relácie sa vyberieme loviť kaprovité druhy rýb na ostatnej vodnej ploche. Či má májová rybačka svoje čaro a že sa na takýto revír oplatí ísť uvidíte samy.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase: 

Sobota 25. mája o 14:00 hod. – premiéra

Nedeľa 26. mája o 09:45 hod. – repríza


V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n


Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.

 

Prajeme príjemné sledovanie!