50. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Rozvodnený Váh. Slovensku v uplynulých týždňoch trápili zdvyhnuté hladiny riek, častokrát na nich bola vyhlásená aj povodňová aktivita. Zaujímalo nás, ako sa takýto stav prejavuje na našej najdlhšej rieke v čase kulminácie hladiny. Vybrali sme sa preto na najrýchlejší úsek rieky v okolí Šintavy.
  2. Umelý výter sumca. Ak chceme násadou sumca zarybňovať naše revíry, musíme ju najprv vyprodukovať. Túto činnosť majú na starosti pracovníci Slovenského rybárskeho zväzu vo výrobnom stredisku v Malo Záluží. My Vám túto činnosť ukážeme.
  3. Zmeny v legislatíve týkajúce sa lovu dravcov. Dravým druhom rýb budeme venovať aj ďalšiu reportáž. Zaoberať sa budeme zmenám v legislatíve, ktoré sú nové v oblasti lovu na prívlač, či živú a mŕtvu rybku. Samozrejme, naše otázky smerovali aj na ďalšie zmeny týkajúcej sa tejto problematiky.
  4. Lov pstruhov v kalnej vode. Záver relácie už tradične bude patriť lovu rýb. Ako nám to počasie zariadilo, tak sme prispôsobili aj techniku lovu. Vyberieme sa na pstruhy do zakalenej vody!

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase: 

Sobota 8. júna o 14:00hod. – premiéra

Nedeľa 9. júna o 09:00hod. – repríza


V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

 

Prajeme príjemné sledovanie!