7. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení diváci,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie rybárskeho revíru – VVN Bešeňová. Roman Gemzický je hospodár tejto vyrovnávacej vodnej nádrže, ktorá sa nachádza pod VN Liptovská Mara. Je to pstruhový revír s režimom chyť a pusť, vďaka čomu sa tu nachádzajú kapitálne ryby, predovšetkým pstruhy. Pokiaľ sa sem chystáte, tak všetky potrebné informácie sa dozviete už v najbližšej relácii.
  2. Návšteva výrobného strediska Rady SRZ vo Svite. Toto stredisko sa nachádza tesne pod Vysokými Tatrami, a je určené predovšetkým na produkciu násad pstruha potočného, hlavátky podunajskej a lipňa tymiánového. Okrem predstavenia strediska a ukážok rýb, ktoré sa tu nachádzajú sa zúčastníme aj umelého výteru lipňa. Počas našej návštevy nás bude sprevádzať vedúci strediska – Pavol Hurčala.
  3. Umelý výter hlavátky podunajskej. Pamätáte si ešte na príspevok v prvej časti našej relácie, v ktorej sme si predstavili výrobné stredisko Stráne v MsO SRZ v Martine? Je to prvé stredisko na Slovensku vybudované na produkciu kráľovnej našich vôd – hlavátky podunajskej. V rámci natáčania relácie sme sa sem vrátili a hospodár organizácie Rudo Martiniak nám ukáže, ako prebieha umelý výter tejto impozantnej ryby.
  4. Lov na umelé mušky s Igorom Hríbikom. Vybrať sa loviť ryby s členom reprezentačného družstva rozhodne nepatrí medzi bežné príležitosti, a preto Vám tento zážitok sprostredkujeme pomocou našej relácie. Vybrali sme sa na rieku Revúcu a podarilo sa nám prekabátiť hneď niekoľko pekných rýb.

 

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch:

Sobota  6. mája o 17:10 hod. – premiéra

Nedeľa  7. mája o 9:35 hod. – repríza

 

Prajeme príjemné sledovanie!