8. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie rybárskeho revíru – VN Duchonka. Táto známa vodná nádrž bola v minulosti veľmi navštevovanou destináciou so strany rybárov aj turistov. Postupom času sa to však zmenilo a akousi pripomienkou na toto obdobie je už iba vyhorený hotel na brehu priehrady, ktorý dodnes chátra. Viac informácií o tejto nádrži nám prezradí Ing. Ľubomír Stanko – predseda MO SRZ v Topoľčanoch.
  2. Predstavenie rybárskeho revíru – VN Nemečky. V Topoľčianskej organizácii sa v priebehu relácie zastavíme hneď niekoľko krát. Našou druhou zastávkou bude VN Nemečky. Miestna voda základnej organizácia patrí medzi najstaršie, no pre domácich rybárov je rovnako populárna ako VN Duchonka. Ešte ste tu neboli? V tom prípade si nenechajte ujsť najnovšiu reláciu a my Vám ju predstavíme.
  3. Umelý výter jesetera malého na výrobnom stredisku v Nových Zámkoch. Tento fascinujúci druh ryby je bezpochyby jeden z najstarších, ktorý v našich vodách pláva. Výstavbou viacerých migračných prekážok na rieke Dunaj sa ale postupne z našich riek vytráca, a jediným spôsobom ako ho udržať je umelé zarybňovanie. Násadu však treba najprv vychovať, a o tom že to nie je vôbec jednoduché nám porozpráva Juraj Vitek – vedúci výrobného strediska v Nových Zámkoch, kde sme sa umelého výteru s kamerou aj zúčastnili.
  4. Rybársky pretek na VN Tesáre. Ako sme avizovali, do základnej organizácie v Topoľčanoch sa ešte vrátime. Tento krát sa zúčastnime klasických jarných pretekov, ktoré usporadúva už tradične miestna organizácia. Okrem informácií o pretekoch si v krátkosti predstavíme aj VN Tesáre.
  5. Tip na úpravu kaprových nástrah. Andrej Píš je hlavným hospodárom MsO SRZ v Nitre, ale okrem toho je aj vášnivý kaprár. A práve počas pretekov nám ukáže, ako sa jednoducho dajú zatraktívniť nástrahy pre lov kaprovitých rýb.
  6. Znečistenie lovných miest. Dňa 15. mája na niektorých revíroch odštartovala kaprárska sezóna, a spolu s ňou sa na brehoch začalo objavovať aj množstvo smetí, za ktoré pravdepodobne môžu rybári. Chceme či nechceme, je to skutočne tak a akýmsi potvrdením bude aj malá ukážka, na ktorú sa môžete tešiť v relácii.

 

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch:

Sobota 20. mája o 14:25hod. – premiéra

Nedeľa 21. mája o 9:35hod. – repríza

Utorok 23. mája o 16:30hod. – repríza

 

Prajeme príjemné sledovanie!