9. časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“

Vážení rybári a členovia SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Návšteva dolnej časti toku rieky Hron. Je všeobecne známe, že svoju podobu táto zaujímavá rieka za posledné desaťročia zmenila už niekoľko krát. Regulácia, výstavba rýchlostnej cesty či malé vodné elektrárne. Toto sú spoločné menovatele, ktoré sú zodpovedné za stav, v akom sa rieka Hron momentálne nachádza. V spodnom úseku rieky sa však stále nachádzajú miesta, kde sa dajú loviť prakticky všetky nížinné druhy rýb. Niektoré z nich Vám ukážeme!
  2. Odlov generačných mrien na umelý výter. Na Hrone ešte chvíľu zostaneme, a spolu so zamestnancami si povieme niečo o problematike odlovu mrien elektrickým agregátom pre potrebu umelého výteru. Že to nie je vôbec jednoduché sa dozviete v príspevku.
  3. Rybárske preteky v Hornom Čepeni. Už v poradí 22. ročník atraktívnych pretekov o značnú finančnú čiastku a mnoho ďalších cien sa konal na mŕtvom ramene v Hornom Čepeni. Tento pretek prilákal množstvo rybárov, ktorý sa pokúsili uloviť najväčšieho – a teda víťazného kapra. Príroda však veci občas zariadi inak a rybári sa v celku potrápili. Pýtate sa prečo? Všetko sa dozviete v relácii.
  4. Žiarsky kaprársky maratón. Už zo samotnej hlavičky vyplýva, že v tomto príspevku navštívime viacdňovú súťaž v love kaprov. Ako je to však s usporiadaním pretekov v prvej polovici mája? Môže sa počas viacdňových pretekov loviť non-stop? Na túto a ďalšie otázky nám odpovie hlavný rozhodca pretekov.
  5. Návšteva výrobného strediska v Nových Zámkoch. V minulej časti relácie sme Vám ukázali, ako prebieha umelý výter jesetera malého. Po mesiaci sme sa na stredisko vrátili a z ikier sa už vyliahli malé rybičky. O tom, ako sa im darí nám porozpráva vedúci výrobného strediska.

 

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch:

Sobota 3. júna o 14:20hod. – premiéra

Nedeľa 4. júna o 8:50hod. – repríza

Utorok 6. júna o 16:30hod. – repríza

 

Prajeme príjemné sledovanie!