Na rybách 5.-6.-7. februára 2022

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Činnosť odboru výroby násad počas zimného obdobia. V rámci Slovenského rybárskeho zväzu je produkcia rybích násad zastrešená odborom výroby násad. Mnohí by si pomysleli, že počas zimy tu činnosť stagnuje. Opak je však pravdou.
  2. Výnimka na plašenie a lov kormorána veľkého. Momentálne už prebieha plašenie a lov kormoránov v okolí rybárskych revírov. Umožňuje to Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky udelením výnimky, ktorú po takmer dvoch rokoch ministerstvo pridelilo Slovenskému rybárskemu zväzu. Rybári však kormorány loviť nemôžu. Podrobnosti, ako táto činnosť prebieha, sa dozviete v reportáži.
  3. Preparácia rýb. Každý rybár môže naložiť so svojím úlovkom tak, ako sám uzná za vhodné. Niektorí ryby púšťajú, iní berú domov na konzumáciu. Nájdu sa však aj takí, ktorí si svoje úlovky preparujú. Za jedným takým sme sa vybrali do Brezna.
  4. Zimný lov jalcov. Loviť jalce je možné počas celého roka. Avšak cez zimu je vhodný čas na lov najväčších exemplárov. My sme to skúsili v rieke Váh.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 5. februára o 15:45 hod. – premiéra
Nedeľa 6. februára o 09:10 hod. – repríza
Pondelok 7. februára o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!