„Na rybách – Petrov zdar!“, 1.-2. mája 2021

Vážení štatutárni zástupcovia OZ SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  • Predstavenie Váhu pod VN Bešeňová. Väčšiu časť relácie budeme tentoraz venovať pstruhom. V úvode sezóny sme sa vybrali na dve atraktívne lokality – VVN Bešeňová a rieku Váh, ktorú si aj predstavíme.
  • Odchov násady šťuky. Štuka severná patrí medzi naše najznámejšie dravé druhy rýb. O jej bohaté zastúpenie sa ale musia hospodári rybárskych revírov starať pravidelným zarybňovaním. My Vám ukážeme, ako to celé začína.
  • Rozhovor s generálnym riaditeľom SVP, š.p. Téma malých vodných elektrární na našich riekach rezonuje čím ďalej, tým viac. Nás zaujíma, ako túto problematiku vníma generálny riaditeľ správcu väčšiny tokov a vodných nádrží na Slovensku.
  • Činnosť rybárskej stráže na pstruhových revíroch. Úvod pstruhovej sezóny sme trávili aj v spoločnosti rybárskej stráže v MsO SRZ Prievidza. Zaujímalo nás, na čo musia pri výkone rybárskeho práva v pstruhových revíroch najviac dávať pozor.
  • Začiatok hlavnej pstruhovej sezóny. Ako sme už prezradili, prvý deň pstruhovej sezóny sme trávili lovom v rieke Váh pod VN Bešeňová. Ryby boli skutočne pri chuti, či už na prívlač alebo umelé mušky. Zárukou úspechu boli aj špičkoví slovenskí lovci.

Keďže relácia bude vysielané tesne pred veľkonočným pondelkom, okrem rybárskych reportáži Vám ukážeme aj to, ako si upliesť veľkonočný korbáč.

Sobota 1. mája o 14:10 hod. – premiéra
Nedeľa 2. mája o 09:50 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!