Na rybách – Petrov zdar!, 1.-3.4.2023

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie ryby – šťuka severná. Šťuka patrí medzi naše najznámejšie druhy rýb, ktorá žije dravým spôsobom života. A my si v úvode relácie o nej povieme viac.
  2. Umelý výter šťuky. V podmienkach Slovenského rybárskeho zväzu prebieha reprodukcia šťuky severnej na výrobných strediskách v Uzovskej Panici, Malom Záluží a Nových Zámkoch. A práve tu sa na jednom z výterov zúčastníme.
  3. Ako správne aplikovať rámiky na neres zubáča? Zhotoviť a umiestniť umelé hniezda určené pre podporu neresu zubáča už v dnešnej dobe vie asi každý rybársky hospodár. V rozhovore s odborníkom v chove rýb však skúsime poradiť, ako byť pri tejto činnosti ešte úspešnejší.
  4. Elektronizácia Slovenského rybárskeho zväzu. Dlho sa o nej hovorí, dodnes však nie je realitou. Na rozdiel od nás sú naši českí bratia popredu a v súčasnosti zavádzajú jednotný elektronický systém určený pre celkový chod Českého rybářského svazu. A práve o tejto téme sa s nimi budeme rozprávať.
  5. Ukončenie prevádzky športového rybníka. Rybník v lokalite Kamenný mlyn patril k známym a vyhľadávaným rybárskym lokalitám v rámci celého Slovenska. Po dlhoročnej prevádzke sa však majiteľ rozhodol ukončiť túto činnosť. Aký mal na to dôvod nám prezradí on sám.
  6. Lov kaprov v jarnom období. Na ryby sme sa tentoraz zámerne vybrali na rovnaký rybársky revír, na ktorom sme úspešne lovili kapri v zime. Zaujímalo nás, či bude lov úspešný ako vtedy, alebo budeme musieť urobiť zmeny. Nebolo to vôbec jednoduché, ale nakoniec sa nám podarilo uloviť niekoľko pekných rýb.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 1. apríla o 15:25 hod. – premiéra
Nedeľa 2. apríla o 9:55 hod. – repríza
Pondelok 3. apríla 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!