Na rybách – Petrov zdar, 13.5.-15.5.2023

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Návšteva VN Ružiná. Od 1. júna začína hlavná sezóna lovu kaprov a inak tomu nebude ani na VN Ružiná. Tá je napustená na približne 1/3 svojej kapacity. Bude tu vôbec možný lov rýb? A za akých podmienok? To všetko sa dozviete v reportáži.
  2. Ako ryby liečiť? Liečenie rýb prebieha rôznymi spôsobmi, v závislosti od druhu ochorenia. O tejto problematike sa porozprávame s veterinárnym lekárom.
  3. Nedeľa rybolovnej techniky. V Liptovskom Hrádku sa v závere apríla stretli vedúci detských rybárskych krúžkov so svojimi zverencami. Cieľom bolo predstaviť jednotlivé disciplíny rybolovnej techniky nielen deťom, ale aj vedúcim krúžkov. Následne si to mohli vyskúšať.
  4. Návšteva zástupcov Českého rybárskeho zväzu na Slovensku. Výmena skúseností a upevňovanie pracovných vzťahov. Asi takto by sa v jednej vete dala zhrnúť pracovná exkurzia počas celého pracovného týždňa, počas ktorej poprední predstavitelia Českého rybárskeho zväzu navštívili viacero rybársky dôležitých lokalít u nás.
  5. Lov rýb v rieke Váh. Lovom rýb ukončíme najnovší diel relácie pre rybárov i nerybárov. Loviť budeme na feeder v rieke Váh nad VN Kráľová.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 13. mája o 15:20 hod. – premiéra
Nedeľa 14. mája o 9:50 hod. – repríza
Pondelok 15. mája 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n
Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!