“Na rybách – Petrov zdar”, 14. 5. – 16. 5. 2022

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Odlov sumcov elektrickým agregátom. Úvod relácie strávime na brehoch vodnej nádrže Voznica, o ktorej si povieme základné informácie. Následne sa pokúsime v rámci ichtyologického prieskumu odloviť čo najviac jedincov sumca veľkého, ktorému sa tu veľmi dobre darí. Aj to je dôvod, prečo sa žarnovickí rybári snažia jeho stavy v tomto revíri potláčať.
  2. Účinná nástraha na kaprov – boilies. Na Slovensku máme len pár rybárov, ktorí sa lovu kapra na boilies začali venovať hneď v jeho počiatkoch. A práve s jedným takým sme sa porozprávali a zaspomínali, aké to bolo v tých časoch. Samozrejme, ukážeme si aj účinné spôsoby, ako sa táto nástraha efektívne zatraktívňuje s použitím vychytávok, aké máme dnes.
  3. Lov na plávanú v rieke Váh. Loviť budeme s plavačkovým prútom v ruke len pár metrov od brehu. Ťažná voda rieky Váh nám to inak ani nedovolovala, no aj napriek tomu sa nám podarilo uloviť pekné ryby.
  4. Spomíname – Juraj Mrázik. Každý, kto Jura Mrázika poznal určite vie, že ho humor nikdy neopúšťal. A to platilo aj napriek boju so zákernou chorobou v posledných rokoch, ktorý nakoniec prehral. Okrem neba mu určite patrí miesto aj v našej relácii a tak si jeho rybársky život pripomenieme.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 14. mája o 15:40 hod. – premiéra
Nedeľa 15. mája o 09:55 hod. – repríza
Pondelok 16. mája o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!