Na rybách – Petrov zdar, 15.-17.4.2023

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie ryby – zubáč veľkoústy. Jedna z našich najatraktívnejších dravých rýb. Takýmto slovným spojením zubáča určite môžeme nazvať. Prečo je tomu tak sa dozviete v príspevku.
  2. Ako správne prikrmovať ryby v jarnom období? Ryby sa pomaly prebúdzajú zo zimnej letargie a rozhodne nie je na škodu ich počas prvých jarných dní prikŕmiť. Treba to ale urobiť správne, inak by sme im mohli ublížiť. A takýto návod Vám poskytneme.
  3. Umiestnenie vtáčích ostrovov na VN Sĺňava. Hniezdne podmienky pre rybára riečneho sa za posledné roky zhoršili. A práve to je dôvod, prečo sa zamestnanci Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky pokúšajú tento stav aspoň čiastočne zvrátiť inštaláciou umelých vtáčích ostrovov.
  4. Chov sumčeka afrického. Úpadok banskej činnosti má za následok menej pracovných príležitostí na Hornej Nitre. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo pred niekoľkými rokmi začali v Handlovej s chovom sumčeka afrického – ryby, ktorá má vynikajúce rastové vlastnosti. My Vás týmto chovom prevedieme.
  5. Brodenie v rybárskych revíroch. Prirodzený neres rýb sa nedá nahradiť – ani kvalitou a ani kvantitou. Preto by sme pri prípadnom spozorovaní rybích neresísk mali správať zodpovedne a hlavne na nich nebrodiť. Môžeme tak nechtiac spôsobiť značné škody na rybom potomstve.
  6. Lov rýb na umelú mušku. Pred blížiacim sa začiatkom pstruhovej sezóny sme sa vybrali loviť ryby na umelú mušku na riečku Nitrica v obhospodarovaní MsO SRZ Partizánske. V tomto kaprovom rybárskom revíre sa nám podarilo uloviť hneď niekoľko druhov rýb.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 15. apríla o 15:25 hod. – premiéra
Nedeľa 16. apríla o 9:55 hod. – repríza
Pondelok 17. apríla 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!