Na rybách – Petrov zdar!, 18.- 20.3.2023

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie Klátovského ramena. Toto rameno je pravostranným prítokom Malého Dunaja a spadá do 5. stupňa ochrany. Z rybárskeho hľadiska je však významnou lokalitou, v ktorej sa vyskytujú viaceré druhy ohrozených druhov živočíchov, vrátane rýb. V úvode relácie sa sem vyberieme, a zároveň sa tu zúčastnime jednej zaujímavej brigády.
  2. Muškárska nedeľa. Koncom februára sme sa zúčastnili zaujímavej akcie pripravenej pre deti, ktorú zorganizovalo občianske združenie Deti a mládež slovenského rybárstva. Mladí viazači umelých mušiek si tu zmerali svoje sily a zároveň sa mohli čo-to priučiť.
  3. Prezentácia meracích prístrojov. Technika ide neustále dopredu a aj z tohto dôvodu sa v Žiline konalo predstavenie moderných meracích zariadení na rozbor vody. Ako pomáhajú takmer denno denne ichtyológom Slovenského rybárskeho zväzu, sme sa opýtali priamo ich.
  4. Odstraňovanie migračnej bariéry na Starohorskom potoku. Starých a zbytočných migračných bariér máme na našich tokoch mnoho. Aj z tohto dôvodu začal Slovenský vodohospodársky podnik s ich odstraňovaním. Na jednu takú bariéru sa pozrieme v Starých Horách.
  5. Lov rýb na plávanú. Lovom rýb v našich rybárskych revíroch sa lúčime takmer v každej relácii. Inak tomu nebude ani cez víkend. Vyberieme sa k rieke Váh do Piešťan a ukážeme si lov na jednu dnes už takmer zabudnutú nástrahu.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 18. marca o 15:30 hod. – premiéra
Nedeľa 19. marca o 9:55 hod. – repríza
Pondelok 20. marca 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n
Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!