„Na rybách – Petrov zdar!“, 19. a 20. decembra 2021

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie priesakových kanálov rieky Dunaj. Priesakové kanále rieky Dunaj patria k nenápadným, no o to zaujímavejším rybárskym revírom. Uloviť v nich môžete všetky druhy rýb, ktoré sa nachádzajú v Dunaji. Dokonca, veľmi dobre sa tu darí aj násadám pstruha. Vďaka priezračnej vode sú však kanále zarastené rôznymi druhmi vegetácie, a práve z tohto dôvodu ich Slovenský rybársky zväz zarybňuje aj násadou amura. A práve pri tejto príležitosti si o tomto zaujímavom druhu ryby povieme viac.
  2. Predvianočný lov kaprov. Čo by to bolo za rybára, keby si štedrovečernú rybu neulovil sám. Je to ale také jednoduché? Čo musíme spraviť, aby sme nakoniec nemuseli stáť v rade pred stánkom s rybami? To nám prezradí Jaroslav Haššo.
  3. Ako správne spracovať jesetera. V posledných rokoch sa dostávajú do popredia menej známe druhy rýb, ako napríklad jeseter. Pokiaľ sa ale rozhodnete tento druh ryby zakúpiť na štedrovečerný stôl, mali by ste ho vedieť aj správne spracovať. A práve to Vás naučíme.
  4. Vianočné recepty. V závere relácie si pripravíme dva zaujímavé recepty z rýb. Hlavnou výhodou oboch je jednoduchá príprava, ktorú zvládne naozaj každý. A samozrejme, pokiaľ sa týmito receptami necháte inšpirovať, Vaša rodina to počas vianočnej večere rozhodne ocení!

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Nedeľa 19. decembra o 11:00 hod. – premiéra
Pondelok 20. decembra o 08:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!