Na rybách – Petrov zdar!, 2.-4.4.2022

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MO SRZ Rožňava. Najnovšiu časť relácie odštartujeme na Hornom Gemeri. Tunajší rybári nám predstavia miestnu organizáciu a prevedú nás aj rybárskymi revírmi, na ktorých hospodária.
  2. Znečistenie rieky Slaná. Následky ľudskej činnosti a ich negatívny dopad na životné prostredie často presahuje možnosť chápania. Prípad rieky Slaná je len jedným z mnohých prípadov posledných rokov. O tom, aká vážna situácia na tejto známej a významnej rieke je, si povieme v príspevku.
  3. Brigáda MO SRZ Handlová. Činnosť rybárskych hospodárov a členov rybárskych organizácií je po rozmrznutí ľadovej pokrývky na rybárskych revíroch často smerovaná k prácam na pomoc rybám. Či už je to ich prikrmovanie, umiestňovanie hniezd pre výter zubáča alebo inej obdobnej činnosti. A jednej takejto brigády sme sa zúčastnili v Handlovej.
  4. Lov morských pstruhov v Dánsku. Za rybami budeme okrem domácich vôd cestovať aj po Európe, konkrétne sme sa prostredníctvom kamery Petra Bieneka vybrali loviť morské pstruhy na ostrov Bornholm do Dánska.
  5. Lov rýb na feeder. Na Slovensku sme začínali a rovnako tak tu budeme aj končiť. V závere relácie sa zúčastníme úspešného lovu rýb na feeder v Čiernej Vode.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 2. apríla o 15:45 hod. – premiéra
Nedeľa 3. apríla o 09:55 hod. – repríza
Pondelok 4. apríla o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!