„Na rybách – Petrov zdar!“, 20., 21. a 23. novembra 2021

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Lov hlavátok s Jakubom Vágnerom. O tom, že na Slovensku máme ešte stále dostatok kapitálnych hlavátok svedčí aj návšteva legendy svetového rybolovu – Jakuba Vágnera. Počas lovu sme sa porozprávali na rôzne rybárske témy, porovnali Slovenské rybárske revíry s Českými a nechýbali ani Jakubove názory, akým smerom by sme sa pri ochrane našej kráľovnej mali do budúcna uberať.
  2. Zarybňovanie rieky Hron násadou podustvy. Pokiaľ chceme v našich rybárskych revíroch loviť hlavátky, musí v nich byť predovšetkým dostatok potravy pre ne. Jednou z možností, ako tento stav zabezpečiť je aj pravidelné zarybňovanie. My sme sa zúčastnili zarybňovania násadou podustvy.
  3. Ako správne zarybňovať násadou dravých druhov rýb? V jesennom období rybárski hospodári zabezpečujú aj násady dravých druhov rýb. Aj na túto tému sa porozprávame a povieme si, akých chýb sa pri tejto činnosti vyvarovať.
  4. Výlov VN Krtovce. Topoľčianski rybári majú v obhospodarovaní množstvo rybárskych revírov. Práve z tohto dôvodu si môžu dovoliť využívať 14 hektárovú vodnú nádrž ako chovný rybársky revír, ktorý vylovujú každé dva roky. A aké ovocie im takýto spôsob obhospodarovania prináša? Uvidíte v reportáži!
  5. Lov kaprov po jesennom zarybnení. V závere relácie sa vyberieme loviť kapre na jedno z mŕtvych ramien rieky Nitra. Čo na tzv. násaďáky platí a kedy je čas najvyššej aktivity Vám poradíme priamo počas ich lovu.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 20. novembra o 15:25 hod. – premiéra
Nedeľa 21. novembra o 09:50 hod. – repríza
Utorok 23. novembra o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!